Magda Mauerová Tomas Duras Tereza Krupičková Hana Tomášková
 
Magda Komínková Lukáš Novák Matěj Šefrna Lucie Šimůnková


Lektorský tým roku 2024


MgA. Tereza Krupičková, Dis - Klasika - pro pokročilé a mírně pokročilé

Tereza je absolventkou Hudební a taneční Akademie múzických umění v Praze a Taneční konzervatoře hl. m. Prahy. Získala taneční vzdělání nejen v České republice, ale také ve studiích v Londýně a na Tish School of the Arts v New Yorku. S bohatou pedagogickou praxí zahrnující výuku metodiky a techniky na HAMU, výuku baletu v Baletní Akademii Adély Pollertové, New Prague Dance Festival, International School of Music and Fine Arts, Institute Giovanni Paolo a dalších, Tereza přistupuje k výuce klasické baletní techniky s respektem k tradičním postupům v kombinaci s novými poznatky a výzkumy v oblasti této tradiční techniky.


Magda Mauerová - Muzikálový tanec

Magda vstoupila na dráhu profesionálního tanečníka a choreografa v 90. letech. V roce 1992 založila soukromé taneční centrum Monsignore, specializující se na výuku klasického, jazzového, moderního a muzikálového tance. Moderní tanec učila na Konzervatoři v Hradci Králové od roku 1995. V roce 1997 se stala choreografkou multimediálního audiovizuálního pořadu "Pocta sv. Vojtěchovi" při návštěvě papeže Jana Pavla II. v České republice.

Mezi lety 2012 a 2013 působila jako pedagožka v tanečních školách Vogue Performers a Dynamic Perth`s Performing Arts Specialists v Perthu, Austrálie. Magda hostovala jako tanečnice, herečka, asistentka režie, choreografie a pohybové spolupráce ve Východočeském divadle v Pardubicích, kde hrála role v inscenacích jako "Figarova svatba", "Maska aneb Lásky" a "Jazzové minuty". Je také choreografkou muzikálů a divadelních her, včetně "Sen noci svatojánské", "Hello Dolly", "Mam´zelle Nitouche" a "Dáma s kaméliemi". Byla představitelkou hlavní role Singoally v režii Rina Breziny (SWE) v Klicperově divadle v Hradci Králové. V roce 2017 dokončila studium Tanečně pohybové terapie na Institutu Akademie Alternativa Olomouc (Mezinárodní asociace uměleckých terapií (MAUT), Česká hudební společnost - Společnost pro hudební terapii (ČHS - SPHT).


Tomáš Duras - Jazz, L. Horton

Tomáš je absolventem studia moderního tance na Katedře taneční tvorby VŠMU v Bratislavě. Během studií představil své dovednosti jako hostující interpret v německém Theater Ulm a absolvoval studijní pobyt na nizozemské ArtEZ University of the Arts v Arnhemu. Vedl slovenskou výpravu a zastával roli choreografa na tanečních festivalech v Makedonii a Švédsku. Aktuálně působí jako tanečník, pedagog a vedoucí souboru v Tanečním divadle Bralen.

Specializuje se na výuku jazzového, moderního a klasického tance, a inspirují ho tanečníci a pedagogové jako Joe Alegado (USA), Ime Essien (Německo), Iqbal Khawaje (Nizozemí), Bibiana Lanczová, Jana Letenajová, Rastislav Letenaj, Víra Sádovská a Terezka Krupičková (Česká republika). Tomáš Duras se také zúčastnil mnoha workshopů pod vedením tanečních osobností, včetně Kathryn Alter (USA), Angela Parisiho (Itálie), Andreje Petroviče (Slovensko), Mária Radačovského (Slovensko), Davida Strnada (Česká republika), Dina Verga (Itálie), Sary Wiktorowicz (USA) a Myry Woodruff (USA) a mnoha dalších.


Magdaléna Komínková - Fyzio-cvičení

Magdalena Komínková je Master teacher pilates druhé generace pilates učitelů, pohybový specialista a masér. Ve svojí praxi se již 17 let věnuje technice Pilates, matwork i apparatus, práci s hlubokým stabilizačním systémem, konceptu DNS podle profesora Kolář a metodě

Ludmily Mojžíšové. Studovala s přímou žačkou Josepha Pilatese Lolitou San Miguel, mezi další zahraniční pedagogy, od kterých čerpala patří např. Ron Fletcher, Cathy Corey, Michael King ... a další.

Paralelně s technikou pilates se neustále vzdělávala i v oblasti fyzio cvičení a vývojové kineziologie. Je tedy certifikovaným DNS trenérem. Při práci s trupovou stabilizací se zaměřuje i na práci končetin a kvalitu opory, proto se v praxi věnuje korekci chodidel a nápravě chůze.

Věnuje se technice podle Ludmily Mojžíšové a práci s pánevním dnem a je certifikovaný bodyworker, CSB s pracuje s terapií BEMER.

pro bližší informace klikněte ZDE

Mgr. Hana Tomášková, Ph.D.

V oblasti tanečního umění a pedagogiky se specializuje na taneční modernu, jazzový tanec, floorwork a prvky kontaktní improvizace. Od roku 2003 působila v taneční skupině Quiorfano v Brně, kde se postupně stala její vedoucí a vytvořila několik významných choreografií.. V letech 2007 – 2013 učila tanec na ZUŠ ve Zlíně, kde 13 let absolvovala v tanečním oboru. V roce 2008 přešla do divadla TD Bralen v Bratislavě jako tanečnice i pedagožka.

Na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně se věnovala výuce taneční moderny v letech 2007–2016. V současné době se věnuje vedení kurzů moderního tance a Jazz dance a vede také Taneční skupinu Dancing People, kterou založila ve Zlíně v roce 2013.


Lukáš Novák - Capoeira

Lukáš se poprvé setkal s capoeirou v roce 2005 a o rok později se podílel na založení Královéhradeckého klubu capoeiry. V roce 2009 se stal členem největší české asociace capoeiry, Vem Camará, a pravidelně se účastní seminářů a závodů v jejím rámci. V roce 2009 zvítězil v kategorii na "4. Otevřeném mistrovství České republiky Jogos Integrados". V roce 2012 převzal vedení Pardubického klubu capoeiry, kde se věnuje dalšímu rozvoji tohoto umění. Aktuálně drží třetí trenérský stupeň - zelený pás. V roce 2018 vyhrál celostátní soutěž o trenéra mládeže. Mezi jeho nejnovější úspěchy patří 3. místo na Mistrovství ČR dětí a dospělých v capoeiře 2023 a 8. místo na Mistrovství Evropy téhož roku. Mimo svou práci v České televizi jako kameraman a režisér se věnuje capoeiře s láskou a snaží se tuto radost předávat svým studentům.


Matěj Šefrna – muzikálové herectví

Matěj absolvoval studium loutkového a televizního herectví na DAMU v Praze. Po určitou dobu se živil herectvím, režií a hudbou. V současné době věnuje mnoho let pedagogické činnosti na škole v Litomyšli, kde učí dramatickou výchovu, rétoriku, hry a divadlo. Jeho vášeň pro umění a vzdělávání ho vede k tomu, aby předával své bohaté zkušenosti dalším generacím.

Matěj rovněž organizuje pravidelně dílny, hudební a divadelní projekty, které posilují kreativitu a expresivitu jeho studentů. Jeho odborné znalosti a vášeň pro uměleckou tvorbu mu vytvořily místo v porotě různých uměleckých akcí. Své výjimečné schopnosti využívá nejen k formování dalších umělců, ale také k obohacení uměleckého života komunity kolem sebe.


Ondra Martinec - Capoeira

Ondra začal cvičit capoeiru v roce 2005. V roce 2017 se připojil k České asociaci capoeiry, která je členem mezinárodní asociace Vem Camará Capoeira, vedené zakladatelem Mestre Paçoqu (Brazilie). Držitel oranžovo-modrého pásu vede od roku 2019 svůj vlastní klub Vem Camará Capoeira Hradec Králové. Kromě capoeiry se věnuje také dalším disciplínám, jako je Hand balancing, gymnastika, box a posilování s vlastní vahou.


MgA. Lucie Šimůnková – J. Limón

Lucie je umělecká duše spojující tanec a pedagogiku. Její taneční cesta začala na ZUŠ v Pardubicích a pokračovala studiem na Taneční konzervatoři hl. m. Prahy. Po absolutoriu si získala angažmá v Laterně Magice, kde se věnovala zejména neoklasickému a modernímu repertoáru, ztvárňujíc sólové a sborové role.

Lucie hostovala v Severočeském divadle opery a baletu v Ústí nad Labem a zahrála si v několika muzikálech produkce divadel Dlouhá, Hybernia a Broadway v Praze. Na vrcholu své aktivní taneční kariéry získala diplom z Pedagogiky tance se zaměřením na klasický, moderní a současný tanec na Akademii múzických umění v Praze.

V současné době působí jako pedagog na Taneční konzervatoři hl. m. Prahy, Konzervatoři Duncan Centre a HAMU, je také certifikovanou lektorkou jógy, což jí umožňuje propojovat své znalosti z obou oblastí. Svoje bohaté zkušenosti a dovednosti dále rozvíjí na mezinárodních workshopech, včetně těch v Praze, Vídni a Amsterdamu. Pravidelně přispívá svým uměním a výukou na prestižních letních workshopech, jako jsou Ave Bohemia Summer, New Prague Dance Festival a Letní baletní škola Olgy Kyndlové. Její vášeň pro tanec a vzdělávání přináší inspiraci studentům a účastníkům workshopů po celém světě.


Nikola Peclová - aroma Yóga

Niki je jogínkou, aromaterapeutkou, průvodkyní a maminkou dvou nádherných dcer. Velkou část života se nejprve věnovala tanci a později ji život přivedl na cestu jógy. Jako certifikovaný lektor yoga therapy působí od roku 2019. V Brně vede studio Soul Space, kde propojuje svět vůní, jógy a zdravého životního stylu.

Lekce aroma yoga therapy, které Niki vede, jsou velmi o individualitě, vedené s láskou k vašemu tělu a pro tělo zdravým způsobem. V pozicích je důležité důkladné zapojení opor, čímž se tělo dokonale samo nastaví a dojde ke správné práci svalových řetězců.

Niki ráda inspiruje, sdílí, tvoří a žije život ve všech jeho podobách. Důležitá je pro ni vlastní autenticita. Baví ji s láskou vyživovat své tělo a skrze svoji mysl si tvořit vlastní realitu. Věří, že život je zázračný a všechno je možné. Limity máme pouze v naší mysli.