Jana Letenajová Tomas Duras Tereza Krupičková
 
Magda Mauerova Ondřej Martinec

Kurzy

Máte možnost zvolit si taneční techniku L. Hortona, Variace, Jazz, Klasiku, Capo, Muzikálový tanec a Fyzio-cvičení. Opět bude Klasika vyučována zvlášť pro začátečníky a pokročilé.

Klasika

Za více než 400 let svého vývoje se tato technika vypracovala na téměř dokonalý způsob, jak připravit tělo tanečníka na tanec v jakémkoli žánru. Na světě skutečně neexistuje dobrý tanečník, který by alespoň na začátku své taneční dráhy nevybudoval taneční základ právě tímto způsobem. Dodnes je tato technika, i když různě obohacovaná a modifikovaná pedagogy, základem přípravy tanečníků v různých souborech, divadlech a tanečních skupinách.

Technika L. Hortona

Lester Horton byl americký tanečník, choreograf a pedagog. Byl jedním z hlavních představitelů směru moderního tance, který se rozvinul mimo Denishawn School. Horton technika se vyučuje v různých verzích v mnoha institucích po celém světě. Horton rozvinul svůj přístup k tanci, který zahrnuje různé elementy, včetně folklórního tance amerických Indiánů, gesta paží japonského tanečního umění a izolace z Bali a Jávy – především pro trup, oči, hlavu a ruce. Klade důraz na práci celého těla a anatomický přístup k tanci, který zahrnuje ohebnost, sílu, koordinaci a uvědomění si prostoru s cílem dosažení dramatické volnosti vyjádření bez jakéhokoli omezení. Sám o technice prohlásil: „Snažil jsem se vytvořit taneční techniku zcela založenou na nápravných cvičeních, vytvořenou na základě detailní znalosti anatomie lidského těla, techniku, která by pomohla upravit nedostatky a připravit tanečníka na každý typ tance, který by si přál interpretovat, techniku, která by obsahovala všechny základní pohyby, které ovládají lidské tělo, kombinované se znalostí původu pohybu.“

Variace

Hodiny tanečních variací jsou zaměřené především na odreagování tanečníků. Chceme, abyste si zatancovali, udělali něco pro své tělo a případně se zlepšili jako taneční interpreti a obohatili se o taneční praxi.

Capo

Lekce jsou zaměřené na základní i pokročilé prvky a akrobacii vycházející z capoeiry. Trénink seznámí studenta se základy držení těla a jejich následnou aplikací v reálném pohybu. Součástí lekcí je okrajově výuka hry v kruhu. Harmonogram je sestaven tak, aby ho mohl zvládnout každý bez ohledu na věk či fyzické předpoklady.

Jazzový tanec

Jazzový tanec je velmi oblíbeným stylem, který můžeme vidět zejména ve videoklipech a v muzikálech. Tančí se na moderní hudbu, každý lektor si vytváří vlastní styl. V hodinách tohoto kurzu se účastníci seznámí se základními prvky, používanými v tomto druhu tance, jako izolované pohyby jednotlivých částí těla, charakteristické pozice nohou, rytmické cítění hudby, uvolněné i extrémně dynamické pohyby, improvizované pasáže, střídání napětí a uvolnění těla. Naučíte se uvědomit si své vlastní tělo a jeho možnosti.

Fyzio - cvičení

Rádi bychom Vám v tomto kurzu ukázali širokou škálu různých pohybů, ve kterých dominuje fyzioterapie. Hlavním cílem je navrátit Vašemu tělu pohyblivost, pružnost, sílu, zvětšit rozsah a ohebnost v koubech, získat sílu a stabilitu celého těla a vylepšit jeho vzhled. Odstranit omezení a bolest při pohybu v zádech a kloubech. Slouží jako prevence před poškozením těla špatnými pohybovými návyky, úrazy a nevhodným přetěžováním.

Doporučujeme:

  • těm, kteří si uvědomují význam prevence a chtějí si uchovat bezproblémový pohyb i do vyššího věku,
  • tanečníkům, kteří to s tréninkem přehnali a něco v těle nefunguje tak jako předtím,
  • těm, kteří nesprávnými pohyby a polohami přetěžují některé části těla,
  • těm, kteří pochopili, že nové tělo v žádném obchodě nekoupí a v tom, které mají, budou muset žít i dál.

Udělejte včas něco proto, abyste si mohli užívat plnohodnotně toho, čeho jste v životě dosáhli.

Muzikálový tanec

Muzikálový tanec je taneční styl, v zahraničí známý jako Musical dance, Jazz & Musical, Broadway style (v USA) nebo Theatre-jazz (ve Velké Británii). Můžeme jej charakterizovat jako jazzový tanec, adaptovaný pro potřeby divadla.

Kdo by si nechtěl jednou zatančit v muzikálech jako jsou Chorus Line, West Side Story, Flashdance, Hříšný tanec, Chicago, All That Jazz a mnoho dalších?
Budete mít možnost.

Muzikálový tanec je tanec pro zábavu, plný emocí, který odhalí vaše skryté dovednosti! Během tanečních lekcí si zlepšíte jevištní pohyb, naučíte se pracovat s rekvizitou, budete tančit na populární melodie z různých známých muzikálů.

Taneční variace budou vycházet přímo z konkrétních muzikálů, nebo se jimi budou alespoň inspirovat. Pro každý muzikál bude variace jiná, charakteristická svým pohybovým repertoárem (jazz-swing, latino dance, modern dance a další).

 
Patička pro tisk

Dne 04.10.2023 vytištěno ze stránek Tanečního centra Monsignore
www: http://monsignore.cz
email: info@monsignore.cz