Magda Mauerová Tomas Duras Tereza Krupičková Hana Tomášková
 
Magda Komínková Lukáš Novák Matěj Šefrna Lucie Šimůnková

Celkovou atmosféru naší prázdninové školy
nejlépe posoudíte po shlédnutí následujícího VIDEA


KURZY

Máte možnost vybrat si ze široké škály tanečních technik, jako jsou: L. Horton, J. Limón, Variace, Jazz, Klasika, Capoeira, Muzikál, Muzikálové herectví, Fyzio-cvičení a Yoga. Klasický tanec bude vyučován zvlášť pro začátečníky a pokročilé.


Klasika

Za více než 400 let svého vývoje se tato technika vypracovala na téměř dokonalý způsob, jak připravit tělo tanečníka na tanec v jakémkoli žánru. Na světě skutečně neexistuje dobrý tanečník, který by alespoň na začátku své taneční dráhy nevybudoval taneční základ právě tímto způsobem. Dodnes je tato technika, i když různě obohacovaná a modifikovaná pedagogy, základem přípravy tanečníků v různých souborech, divadlech a tanečních skupinách.

Technika L. Hortona

Lester Horton byl americký tanečník, choreograf a pedagog. Byl jedním z hlavních představitelů směru moderního tance, který se rozvinul mimo Denishawn School. Horton technika se vyučuje v různých verzích v mnoha institucích po celém světě. Horton rozvinul svůj přístup k tanci, který zahrnuje různé elementy, včetně folklórního tance amerických Indiánů, gesta paží japonského tanečního umění a izolace z Bali a Jávy – především pro trup, oči, hlavu a ruce. Klade důraz na práci celého těla a anatomický přístup k tanci, který zahrnuje ohebnost, sílu, koordinaci a uvědomění si prostoru s cílem dosažení dramatické volnosti vyjádření bez jakéhokoli omezení. Sám o technice prohlásil: „Snažil jsem se vytvořit taneční techniku zcela založenou na nápravných cvičeních, vytvořenou na základě detailní znalosti anatomie lidského těla, techniku, která by pomohla upravit nedostatky a připravit tanečníka na každý typ tance, který by si přál interpretovat, techniku, která by obsahovala všechny základní pohyby, které ovládají lidské tělo, kombinované se znalostí původu pohybu.“

Technika J. Limón

Lekce techniky J. Limóna se zaměřuje jak na rozvinutí tanečnosti, plynulosti a plasticity pohybu, tak na technické zdokonalování tanečníka a koordinaci paží, trupu a dolních končetin v součinnosti s uvědomělým dechem. Základní podstatou této taneční techniky jsou „fall and recovery“, tedy pád těla a jeho návrat s pocitem tahu gravitace a dále zadržení, zavěšení těla a jeho rolování. Důležitým momentem při rolování a zavěšení těla je tzv. „hight point“. Tedy cítění závěsného bodu, kterým prochází osa a tělo je na něj během rolování postupně zavěšováno. Je důležité také neopomenout podstatu kyvadlového vedení pohybu, práce dechu a specifické vedení paží, které každý pohyb doprovází. Tato technika poskytuje tanečníkům pocit uvolnění, svobody a plné energie.

Variace

Hodiny tanečních variací jsou zaměřeny na odreagování tanečníků, posílení těla a zdokonalení tanečních dovedností.

Capoeira

Lekce se zaměřují na základy capoeiry, zahrnující držení těla a akrobacie. Součástí lekcí je okrajově výuka hry v kruhu. Trénink je přizpůsoben pro všechny věkové kategorie a fyzické úrovni.

Jazzový tanec

Oblíbený styl v moderní hudbě a muzikálech. Tančí se na moderní hudbu, každý lektor si vytváří vlastní styl. Účastníci se naučí základní prvky, izolované pohyby jednotlivých částí těla, charakteristické pozice nohou, rytmické cítění hudby a dynamické pohyby. Kurz zdůrazňuje uvolnění těla, improvizaci a střídání napětí a uvolnění."

Fyzio - cvičení

V tomto kurzu vám představíme rozmanitou škálu pohybů s důrazem na fyzioterapii. Hlavním cílem je obnovit pohyblivost, pružnost, sílu a rozsah pohybu, posílit stabilitu celého těla a zlepšit jeho estetiku. Cvičení je zaměřeno na odstranění omezení a bolesti v zádech a kloubech, a zároveň slouží jako prevence špatných pohybových návyků a přetěžování těla.

Doporučujeme:

 • těm, kteří si váží prevence a chtějí si uchovat pohyblivost i s postupujícím věkem.
 • tanečníkům, kteří cítí důsledky intenzivního tréninku.
 • jedincům, kteří přetěžují určité části těla nevhodnými pohyby a polohami.
 • těm, kteří si uvědomují, že péči o tělo nelze odložit na později.

Buďte preventivní a užijte si plný pohyb, kterého jste dosáhli

Muzikálový tanec

Muzikálový tanec, známý také jako Musical dance nebo Theatre-jazz, je adaptací jazzového tance pro divadelní prostředí. Můžeme ho charakterizovat jako tanec plný emocí, přizpůsobený potřebám muzikálového divadla.

Máte-li sen zatančit si v muzikálech jako Chorus Line, West Side Story nebo Chicago, máte teď možnost. Muzikálový tanec je zábavný, plný emocí a odhalí vaše skryté dovednosti. Lekce zahrnují práci s rekvizitou, tanec na populární melodie z různých muzikálů a choreografie inspirované konkrétními muzikály. Každý muzikál bude přinášet unikátní pohybový repertoár, od jazz-swing po latino dance a modern dance."

Muzikálové herectví

Bloky a Impulzi

Muzikálové herectví je komplexní obor skládající se z mnoha aspektů, z nichž každý by mohl samostatně zabrat několik dní. Proto bude naše dílna zaměřena na koncept, který nazýváme „IMPULZY“. Tyto impulzy budou sloužit jako kroky na cestě k individuálnímu rozvoji v oblastech spojených s muzikálovými dovednostmi.

Odbourávání bloků

Často jsme schopni dosáhnout větších výkonů, než si myslíme, a to v různých sférách života, včetně zpěvu, schopnosti upoutat pozornost a vyjádřit se. Mentální BLOKY však často vytváří bariéru mezi naší představou o vlastních schopnostech a realitou. Na semináři se zaměříme na techniky, které pomáhají tyto bloky potlačit či odstranit.


Jevištní řeč

Cílem tohoto IMPULZU je:

 1. Srozumitelnost
 2. Slyšitelnost
 3. Uvěřitelnost (divák věří tomu, co herec říká)
Jde o techniku, kterou si ukážeme a následně využijeme jako podnět pro budoucí procvičování. Těžištěm bude práce s POCITY , protože právě POCITY, cítění, uvolnění jsou opět cestou k tomu, co vlastně UMÍME , jen je musíme AKTIVOVAT .


Jevištní pohyb

Není to taneční pohyb, spíše gesta, přirozenost, uvolnění a rytmus netanečního pohybu. Zde se zaměříme na aktivaci přirozenosti, kterou všichni mimo jeviště ovládáme. Stačí jen tuto přirozenost AKTIVOVAT


Zpěv

Téměř vše, co bylo zmíněno výše o aktivaci našich schopností a odbourání bariér, platí i pro zpěv. Na semináři si vyzkoušíme různé techniky spojené se zpěvem, přičemž zpěv propojíme s pohybem, gesty a mluveným slovem. Pro zájemce můžeme rozšířit téma o technické aspekty, jako je zpěv do mikrofonu, zvuková technika a nahrávání.


Aromaterapeutická yoga

Mé lekce jsou vedené s láskou k vašemu tělu a pro tělo zdravým způsobem. Lekce vycházejí z principů vývojové kineziologie, kdy je v pozicích důležité důkladné zapojení opor, čímž se tělo dokonale samo nastaví a dojde ke správné práci svalových řetězců. Každou lekci propojuji s vůněmi éterických olejů a květinových vod pro hlubší uvolnění těla i mysli. Na konci lekce zapojuji krátkou body terapii v podobě reflexní, nebo jiné terapie.

Workshop Aromaterapie – „Váš čas s vůněmi z celého světa“

Jedinečný aromaterapeutický zážitkový workshop plný vůní. Co vám voňavý workshop nabídne:

 • Přivoníte si k éterickým olejům nejvyšší kvality z různých koutů světa.
 • Dozvíte se, mnoho zajímavých informací o éterických olejích, a které vůně pomáhají uvolnit tělo a které pohladí duši.
 • Vytvoříte si vlastní relaxační tělový olej pro uvolnění bolavých svalů po protančeném dni nebo si namícháte vlastní jemný osobní parfém.
 • Délka workshopu je 60-90 min a odnesete si jeden krásný aromaterapeutický produkt.
 • Cena workshopu 1100,-
Workshopem vás provede Nikola Peclová

 
Patička pro tisk

Dne 20.04.2024 vytištěno ze stránek Tanečního centra Monsignore
www: http://monsignore.cz
email: info@monsignore.cz

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_close() in /home/www/monsignore.cz/www/monsignore.cz/system/inc/db_close.inc.php:2 Stack trace: #0 /home/www/monsignore.cz/www/monsignore.cz/cs/letniskola/_end.php(5): require() #1 /home/www/monsignore.cz/www/monsignore.cz/cs/letniskola/kurzy.php(155): require('...') #2 {main} thrown in /home/www/monsignore.cz/www/monsignore.cz/system/inc/db_close.inc.php on line 2