Kurzy 

Kurzy

Máte možnost zvolit si taneční techniku M. Graham, Variace, Jazz, Klasiku, Limón, Capo, Hip Hop, Muzikálový tanec a Fyzio-cvičení. Opět budou techniky Klasika a Jazz vyučovány zvlášť pro začátečníky a pokročilé.

Klasika

Za více než 400 let svého vývoje se tato technika vypracovala na téměř dokonalý způsob, jak připravit tělo tanečníka na tanec v jakémkoli žánru. Na světě skutečně neexistuje dobrý tanečník, který by alespoň na začátku své taneční dráhy nevybudoval taneční základ právě tímto způsobem. Dodnes je tato technika, i když různě obohacovaná a modifikovaná pedagogy, základem přípravy tanečníků v různých souborech, divadlech a tanečních skupinách.

Technika M. Graham

Spojení principů moderního tance s principy techniky M. Graham obohacuje pohybový slovník tanečníka a rozšiřuje jeho technickou a uměleckou kvalitu. Technika Marthy Graham se v rukou představitelky mladé generace mění na čarovnou, energickou techniku plnou emocí. Že Grahamka bolí a je to nuda? Ani náhodou, když ji člověk správně učí! Dominika má pedagogický certifikát přímo z Graham School v New Yorku a ovládá techniku od základů až po její nejnáročnější prvky. Všechno vám nadávkuje v tom správném množství, abyste odcházeli s pocitem, že jste si zatancovali do sytosti. Přijďte a vyzkoušejte. Určitě budete spokojeni.

Variace

Hodiny tanečních variací jsou zaměřené především na odreagování tanečníků. Chceme, abyste si zatancovali, udělali něco pro své tělo a případně se zlepšili jako taneční interpreti a obohatili se o taneční praxi.

Capo

Lekce jsou zaměřené na základní i pokročilé prvky a akrobacii vycházející z capoeiry. Trénink seznámí studenta se základy držení těla a jejich následnou aplikací v reálném pohybu. Součástí lekcí je okrajově výuka hry v kruhu. Harmonogram je sestaven tak, aby ho mohl zvládnout každý bez ohledu na věk či fyzické předpoklady.

Technika Jose Limóna

José Limón, vynikající mexický tanečník vytvořil zvláštní způsob pohybu založený na kyvadlovém pohybu jednotlivých částí i celého těla tanečníka. Vznikl tak velmi atraktivní způsob pohybu, který zařadil Limón mezi základní techniky moderního tance využívanou a vyučovanou na celém světě dodnes.

Jazzový tanec

Jazzový tanec je velmi oblíbeným stylem, který můžeme vidět zejména ve videoklipech a v muzikálech. Tančí se na moderní hudbu, každý lektor si vytváří vlastní styl. V hodinách tohoto kurzu se účastníci seznámí se základními prvky, používanými v tomto druhu tance, jako izolované pohyby jednotlivých částí těla, charakteristické pozice nohou, rytmické cítění hudby, uvolněné i extrémně dynamické pohyby, improvizované pasáže, střídání napětí a uvolnění těla. Naučíte se uvědomit si své vlastní tělo a jeho možnosti.

Fyzio - cvičení

Rádi bychom Vám v tomto kurzu ukázali širokou škálu různých pohybů, ve kterých dominuje fyzioterapie. Hlavním cílem je navrátit Vašemu tělu pohyblivost, pružnost, sílu, zvětšit rozsah a ohebnost v koubech, získat sílu a stabilitu celého těla a vylepšit jeho vzhled. Odstranit omezení a bolest při pohybu v zádech a kloubech. Slouží jako prevence před poškozenm těla špatnými pohybovými návyky, úrazy a nevhodným přetěžováním.

Doporučujeme:

  • těm, kteří si uvědomují význam prevence a chtějí si uchovat bezproblémový pohyb i do vyššího věku,
  • tanečníkům, kteří to s tréninkem přehnali a něco v těle nefunguje tak jako předtím,
  • těm, kteří nesprávnými pohyby a polohami přetěžují některé části těla,
  • těm, kteří pochopili, že nové tělo v žádném obchodě nekoupí a v tom, které mají, budou muset žít i dál.

Udělejte včas něco proto, abyste si mohli užívatt plnohodnotně toho, čeho jste v životě dosáhli.

Muzikálový tanec

Muzikálový tanec je taneční styl, v zahraničí známý jako Musical dance, Jazz & Musical, Broadway style (v USA) nebo Theatre-jazz (ve Velké Británii). Můžeme jej charakterizovat jako jazzový tanec, adaptovaný pro potřeby divadla.

Kdo by si nechtěl jednou zatančit v muzikálech jako jsou Chorus Line, West Side Story, Flashdance, Hříšný tanec, Chicago, All That Jazz a mnoho dalších?
Budete mít možnost.

Muzikálový tanec je tanec pro zábavu, plný emocí, který odhalí vaše skryté dovednosti! Během tanečních lekcí si zlepšíte jevištní pohyb, naučíte se pracovat s rekvizitou, budete tančit na populární melodie z různých známých muzikálů.

Taneční variace budou vycházet přímo z konkrétních muzikálů, nebo se jimi budou alespoň inspirovat. Pro každý muzikál bude variace jiná, charakteristická svým pohybovým repertoárem (jazz-swing, latino dance, modern dance a další).

 
Patička pro tisk

Dne 16.01.2021 vytištěno ze stránek Tanečního centra Monsignore
www: http://monsignore.cz
email: info@monsignore.cz